Archiwum kategorii: Ogłoszenia

Życzenia świąteczno-noworoczne.

Nasi mili czytacze naszej witryny (wszyscy trzej, a może więcej?)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:

Zdrowia!
żeby można było penetrować bez strzykania w kolanach i kręgosłupie,

Szczęścia!
żeby za każdym rogiem czekały niezwykłe odkrycia,

Pomyślności!
żeby Was z wykrywaczem na polu nie złapali,

Pieniędzy!
jak by nie patrzeć, mamy drogie hobby.

A w nadchodzącym nowym – 2023, życzymy Wam (sobie też), żeby mieć czas i chęci do okrywania tego co ukryte.

Członkowie Stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza.

 

Oświadczenie w sprawie „Złotego Pociągu”

OŚWIADCZENIE

         W dniu 5 września 2015 r. Stowarzyszenie Dolnośląska Grupa Badawcza na mocy uchwały, podjętej przez Zarząd Stowarzyszenia – wyklucza członków Stowarzyszenia Piotra Kopra i Andreasa Richtera.
Jednocześnie, Stowarzyszenie informuje, że nie miało wiedzy o działaniach w temacie tzw. „Złotego Pociągu”, prowadzonych przez te osoby do momentu spotkania, które odbyło się w dniu 31 sierpnia 2015 r. z udziałem Zarządu Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej i Piotra Kopra. Na spotkaniu, osoby w nim uczestniczące, zostały zobligowane do zachowania w tajemnicy poruszanych tematów pod rygorem konsekwencji prawnych do momentu wydania publicznego oświadczenia przez zainteresowanych – Piotra Kopra i Andreasa Richtera.
Stowarzyszenie oświadcza, że nie rości sobie żadnych praw do potencjalnego znaleziska. Informujemy, iż pierwszym inicjatorem zgłaszającym ten temat na zebraniach Stowarzyszenia był Tadeusz Słowikowski (członek Stowarzyszenia) – autor Projektu Badawczego w roku 2003.
Z oburzeniem przyjmujemy przypisanie sobie wszelkich praw do potencjalnego znaleziska przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera.

Zarząd Stowarzyszenia Dolnośląska Grupa Badawcza